prave ted1

Vážení přátelé krásných umění,

nové bronzové plastiky Jaromíra Garguláka jsou opět plné pohybu a pozitivních emocí. V jeho kompozicích Jazz nebo Scénický tanec jde navíc o poctu výtvarného umění jiným oborům krásných umění, jako jsou hudba či tanec. 

Potěšil mě Váš živý zájem o nová díla Romana Brichcína Kromě několika pěkných kreseb najdete v nabídce také několik nových pláten. Mě osobně nejvíce zaujal Červený pokoj. Díky hluboké perspektivě a bledé barevnosti jako bychom se zde ocitli mimo náš čas a prostor.  Podívejte se také na krásný rozměrný obraz Něžná, kde ústřední téma dívčí krásy kontrastuje s pobíhajícími psy. Tato syrovost a rasance je typická pro živé kompozice Romana Brichcína.

Prohlédněte si také nové litografie akademického malíře Pavla Sukdoláka.  Tento můj milovaný autor je bez nadsázky žijící legendou české grafiky. O to více jsem šťastná, že Vám mohu exklusivně představit průřez několika desetiletími  jeho tvorby.

Přeji příjemný podzimní čas a těším se na setkání s Vámi buď u nás v Centru moderního uměni v Plzni nebo na našem odběrném místě v Praze v Krakovské ulici. 

Vaše,

     Andrea Škaloudová
15. 10. 2018

@ 2015 Friends of Fine Arts