O nás

Věřím,  že umění má být součástí každodenního života a spíš než do galerie nebo muzea patří do našich domovů.  Přesně tak uvidíte a zažijete umělecká díla, když mě navštívíte.

Sochy a obrazy jsou mojí celoživotní láskou. Již na jaře v roce 1990 založili moji rodiče tehdy vůbec první soukromou galerii (galerie Fany) v České republice. Bylo to  tak neobvyklé, že  naší galerii v Českém Krumlově záhy navštívila ministryně nové porevoluční vlády, aby se podívala na nové podnikatele.

Obklopena krásou renesančního města a životem rodinné galerie jsem se seznámila s tvorbou předních českých umělců. Mnozí se stali našimi  přáteli.  Umění hrálo hlavní roli také v mém vlastním domě, nejprve v Českém Krumlově a později v Plzni.

Postupně se na mě začali obracet přátelé a známí, kteří chtěli poradit při výběru uměleckých děl. Můj dům začal záhy fungovat jako interiérová galerie a já jsem přirozeně navázala na rodinnou tradici.  Pod značkou Friends of Fine Arts dnes prezentuji to nejlepší z české umělecké scény.

V posledních letech jsem významně rozšířila svoji činnost. V roce 2015 jsem v Plzni založila Centrum současného umění. V rozsáhlých soukromých prostorech si  můžete nerušeně prohlédnout bohatou expozici uměleckých děl v autentickém kontextu moderního rodinného domu. Ten slouží výhradně prezentaci výtvarného umění. Kromě interiéru je část děl vystavena také v zahradě.

Od roku 2019 provozuji galerii v Českém Krumlově, která nyní sídlí v mém rodném domě v Dlouhé ulici .

Přeji si, aby umění pozvedlo a obohatilo život každého z nás.  

 

Těším se na Vás.

Vaše,  Andrea Škaloudová