Právě teď

Vážení přátelé krásných umění,

v životě galeristy je vždy velkým svátkem navázání spolupráce s novým umělcem.  Dnes jsem obzvlášť šťastná, že mám tu čest vám představit rozsáhlou kolekci fantastických koláží akademické sochařky Barbory Blahutové. Jsem si jistá, že Barbora Blahutová je umělkyně, která se řadí po bok takových velikánů jako byli v předchozí generaci Adriena Šimotová, Eva Kmentová nebo Olbram Zoubek. Pro mě osobně je fascinující, že Barbora Blahutová byla žačkou dalšího z mých hrdinů a sice samotného Marina Mariniho. Práce Barbory Blahutové mě zasáhly jako blesk z čistého nebe. Jejich mimořádná sdělnost, úžasná umělecká zkratka, silný výraz i naprostá výstižnost v zobrazených tématech jsou ohromující. Fotografie ani zdaleka nemohou vystihnout krásu koláží Barbory Blahutové a proto Vás srdečně zvu do Plzně, kde jsou aktuálně koláže vystavené v Centru současného umění FOFA. 

Na tomto místě chci poděkovat Hisitskémmu muzeu v Táboře, které mi laskavě poskytlo fotografie pana Zdeňka Prchlíka.

Minulý měsíc jsem do Plzně  přivezla další várku skvostných pláten akademické malířky Jindry Husárikové. Mezi nimi vynikají větší formáty s názvy Nesmělé námluvy a Tajemná věštkyně. Novou aktuálnost získal velmi působivý červený obraz  Srpen 1968

Také v Českém Krumlově přibyla řada úchvatných novinek. Určitě vás potěší krásný žulový unikát od akademického sochaře Petra Nižňanského s názvem Radost. Samotná kompozice pochází již z roku 1989. Do dnešního dne bylo vyhotoveno několik bronzových odlitků, ale  teprve nyní byl vysochán tento kamenný unikát. Díky použitému materiálu je možné ho bez obav umístit i v exteriéru. Zavojejte a přijďte se podívat. Galerie Latron 98 je hned vedle Budějovické brány.

V Krumlově nyní najdete nejen sochy  Petra Nižňankého, ale také stále probíhající výstavu originálních ilustrací Jindry Čapka nebo  horké novinky od Jaromíra Garguláka. Mezi nimi vynikají hlavy z leštěného bronzu s názvem V+W II , krásná plastika Daidalose nebo Vzpomínka na Charlie Chaplina. Jaromír Gargulák nyní pracuje téměř výhradně na monumentálním památníku Johanna Georga Mendela pro město Brno, který bude instalován na Mendlově náměstí koncem letošního  roku. 

Kromě Plzně a Krumlova stále funguje naše odběrné místo v Praze vedle Václavského náměstí. Závozy jsou  několikrát týdně.  Zaparkovat můžete snadno ve dvoře. 

Do Krumlova právě chystám velkou výstavu  dvou prominentních českých umělců. Proto pokud jste se ještě neregistrovali k odběru newsletteru udělejte to právě teď. Stačí na to pouhé 3 sekundy. Odkaz je zde na stránce zcela vpravo nahoře. 

Vaše,

Andrea Škaloudová 13. 5. 2022