Právě teď

Vážení přátelé krásných umění,

držím se zlatého pravidla, že prezentuji výhradně díla žijících umělců nebo těch se kterými jsem dříve pracovala. Díky tomu mohu garantovat původ uměleckých děl, což je v oblasti umění naprosto zásadní.  Nyní se mi podařilo získat fantastické obrazy Jindry Husárikové z jejího raného období. Jde o dva rozměrné formáty nazvané Una Sera a Roma I a II. Ty v roce 1975 zakoupil italský sběratel rovnou na vernisáži v Itálii a až do jeho nedávné smrti byly oba tyto skvosty v jeho sbírce. Nyní se dostali zpět do Čech a ke mně do galerie. S těžkým srdcem jsem je dala do nabídky. Již  ale tuším, že pokud se rychle neprodají, koupím si je sama do své vlastní sbírky. V každém případě jsem se rozhodla je nabízet pouze jako dvojici. Aktuáně jsou součástí expozice v Galerii 99 v Českém Krumlově. 

V Krumlově nyní prezentuji nového umělce v řadách mé galerie. Je jím  mistr techniky leptu Milan Bauer. Jeho osobitý styl upomíná na tradici fantaskních ilustrací románů Julia Verna. Roztodivné technické vynálezy se snoubí se světem zvířat a lidí v podivných krajinách plných optimismu, naděje a dobrodružství.

V Plzni v Centru současného umění FOFA je také spousta skvělých novinek. Je to například nádherný modrý olej Putování od Jindry Husárikové, nebo velkorysé abstraktní plátno od Lu Jindrák Skřivánkové s názvem Back to Soul. Velkou radost mi dělá působivý  obraz s názvem EST,  který je  poctou  jazzovému triu Esbjörna Svenssona. Jde o další ze série strhujícíchh hudebních obrazů Romana Brichcína. 

Do nedávno založeného blogu jsem přidala nový text, ve kterém se zamýšlím na tím, co je umění. 

Pro více novinek a inspirace sledujte můj profil na instagramu.

Vaše,

Andrea Škaloudová

7. 5. 2024